Realizując temat o zabawkach przeszukiwałam internet w nadzieji znalezienia jakichś gotowych materiałów - poza fiszkami i kartami pracy. Niewiele udało mi się znaleźć, więc oczywiście potworzyłam coś samodzielnie. NIektóre formy są już Wam na pewno znane z poprzednich dwóch lekcji. Przejrzyjcie, może coś Wam się spodoba i również postanowicie to wykorzystać.

FLASH CARDS / FISZKI OBRAZKOWE 3.1.

Aby utrwalić i zwiększyć funkcjonalność fiszek obrazkowych, które znajdziecie załączone do kart pracy w zakładce LEKCJE, można je wydrukować na grubym papierze 160mm i zalaminować.

Istnieje możliwość przygotowania takiego zestawu - 8 zł + koszt przesyłki.

PUZZLES / PUZLE OBRAZKOWE I SŁOWNE 3.2.

Zabawa w układanie takich puzli nigdy się nie znudzi, ze względu na wciąż nowe na nich obrazki. Przy okazji obrazków, łączymy w całość również słowa, czyli nazwy danych zabawek co pozwala utrwalić także pisownię. Cały zestaw składa się z 12 kart o wymiarach 13cm x 10cm, które po rozcięciu według linii pomocniczych pozwalają uzyskać 36 puzzli.)

Istnieje możliwość przygotowania zestawu (wydruk na grubym papierze 160mm + zalaminowanie) - cena 18 zł + koszt wysyłki

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images/galeria/pdf/toys_puzzles3.pdf


CLOTHESPIN FUN / KLAMERKOWA ZABAWA 3.3.

Klamerki znowu w ruch. Oznaczamy nimi słowa będące nazwą danej zabawki na ilustracji. Dzieci znające litery mogą spróbować przeczytać samodzielnie. Tym, które liter nie znają, słówka czytamy my - tak czy inaczej, to ćwiczenie dla każdego. Zestaw składa się z 12 kart obrazkowych o wymiarach ok. 13cm x 10 cm.

Istnieje możliwość przygotowania zestawu (wydruk na grubym papierze 160mm + zalaminowanie) - cena 10 zł + koszt wysyłki

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images/galeria/pdf/toys_clothespins3.pdf


WHAT'S THIS? / CO TO JEST? 3.4.

Dla fanów wycinania, dopasowywania i przyklejania stworzyłam planszę (rozmiar A4) ćwiczącą proste zdania wskazujące, będące odpowiedzią na pytanie: What's this? / Co to jest? Odpowiedzi wycinamy z karty towarzyszącej i wklejamy pod właściwą ilustracją.

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images/galeria/pdf/toys_whats_this3.pdf


PICTURE DICTIONARY / WŁASNY SŁOWNIK OBRAZKOWY 3.5.

Do tworzonego już od pierwszej lekcji słownika tematycznego dodajemy kolejne dwie karty. Oczywiście tak jak poprzednio, zanim trafią one do koszulki i segregatora, uzupełniamy ilustracje przypasowując je do właściwego opisu. Karty o formacie A4.

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images/galeria/pdf/toys_dictionary3.pdf


TOYS MEMORY GAME / ZABAWKOWA GRA W MEMORKI 3.6.

Gra w memorki może również z powodzeniem być używana w procesie uczenia słów lub ich powtarzania. Szukanie obrazka do pary umożliwi Wam załączona plansza. Po wydrukowaniu jej w dwóch egzemplarzach otrzymacie 2 x 12 obrazków o rozmiarze ok. 7cm x 5 cm. Układając je losowo ilustracjami do dołu i stopniowo odsłaniając poszukujemy dwóch identycznych obrazków. Ilustracje te mogą również posłużyć jako nie za duże fiszki, tylko obrazkowe, bez słów i posłużyć Wam do realizacji innych ciekawych pomysłów.

Istnieje możliwość przygotowania zestawu: 2 x 12 obrazków (wydruk na g.rubym papierze 160mm + zalaminowanie) - cena 15 zł + koszt przesyłki.

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images/galeria/pdf/34.pdf


CLASSROOM POSTERS / PLAKATY DO CLASSROOM'U 3.7.

Duże plakaty do klasy szkolnej, o rozmiarze A4, to fantastyczny pomysł, nie tylko na ozdobę, ale również, jako istotny i przyciągający wzrok element przerabianego tematu. Mnie osobiście przez długi czas brakowało takich plakatów i zachodziłam w głowę skąd je zdobyć aż w końcu zdobyłam się na to by sama je przygotowywać. Mam nadzieję, że i moim koleżankom i kolegom po fachu również się podobają. Plakaty do wszystkich lekcji utrzymane są w takiej samej formie, co pozwoli Wam łączyć je w dowolne tematy, niekoniecznie w taki sposób jak to zrobiłam ja.

Istnieje możliwość przygotowania plakatów (wydruk na grubym papierze 160mm + zalaminowanie), cena za 1 plakat - 1,80 zł, cena za cały zestaw - 21,60 zł

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images/galeria/pdf/toys_posters3.pdf


MAGIC LETTERS / MAGICZNE LITERKI 3.8.

Tym razem w ruch literki magnetyczne i układamy słowa. Ćwiczenie oczywiście przeznaczone już dla tych dzieci, które aktywizujemy w poznawaniu liter i pisowni. Zestaw składa się z 12 dużych kart, o wymiarach ok. 17,5cm x 13,5cm każda. Do ilustracji należy ułożyć słowo będące nazwą zabawki przedstawionej na obrazku. 

Istnieje możliwość przygotowania zestawu (wydruk na grubym papierze 160mm + zalaminowanie) - cena 15 zł + koszt przesyłki.

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images//galeria/pdf/magic_letters3.pdf


VOCABULARY REVISION / POWTARZAMY SŁÓWKA 3.9. 

Jeżeli pracujecie nad kursem od samego początku to za Wami już trzy działy tematyczne. A że najważniejszą rzeczą w nauce języka angielskiego są systematyczne powtórki polecam zadania utrwalające, przypominające słówka również z poprzednich lekcji. Załączona w tej części plansza (rozmiar A4) została podzielona na dwie części, jedna poświęcona słownictwu związanemu z przyborami szkolnymi, druga - nazwom zabawek. Obie plansze należy uzupełnić wklejając w nie właściwe ilustracje. Pamiętajcie o nazywaniu elementów, które wklejacie, bo o to właśnie chodzi w powtórkach.

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images/galeria/pdf/lets_revise3.pdf