Przez ostatnie dwa lata do tematu o kolorach stworzyłam tyle materiałów dydaktycznych, że na pewno znajdziecie w nich coś dla siebie. Zarówno dla rodziców do wykorzystania w domowym zaciszu, jak i dla nauczycieli do wykorzystania w klasie.

FLASH CARDS / FISZKI OBRAZKOWE 2.1.

Fiszki obrazkowe dostępne jako karty towarzyszące do kart pracy w zakładce LEKCJE z pewnością zyskają na trwałości i funkcjonalności, gdy zostaną wydrukowane na grubym papierze 160mm i zalaminowane.

Istnieje możliwość przygotowania takiego zestawu - cena 8 zł + koszt przesyłki.

SELF-MADE FLASHCARDS / SAMODZIELNIE WYKONANE FISZKI 2.2.

Gotowe fiszki znajdziecie do wydruku w części lekcje, lub możecie zamówić w wersji trwałej jak wyżej, ale ... nie ma to jak przygotowanie własnych fiszek. Kolorujemy i układamy litery w prawidłową nazwę koloru i własnej roboty flashcards gotowe.

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images/galeria/pdf/colours/diy_flashcards2.pdf


SELF-MADE PICTURE DICTIONARY / SŁOWNIK OBRAZKOWY 2.3.

Kolejna część samodzielnie wykonanego słownika obrazkowego. Wystarczy segregator i koszulki do włożenia kart. Karty oczywiście najpierw trzeba pouzupełniać właściwymi rysunkami, pasującymi do podpisu. Fajna zabawa, super efekt i mnóstwo zastosowań.

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images//galeria/pdf/picture_dictionary2.pdf


COLOUR PUZZLES / KOLOROWE PUZZLE 2.4.

Fantastycznie kolorowa zabawa w układanie puzzli:-) Zestaw 12 kolorowych kart obrazkowych o wymiarach około 13cm x 10cm. Każda z tych kart została podzielona na 3 równe części. Po rozcięciu kart według linii pomocniczych otrzymacie 36 sztuk puzzli obrazkowych i słownych o wymiarach około 4,5cm x 10cm każdy. Gwarantowana super zabawa.

Istnieje możliwość przygotowania zestawu: 36 szt. puzzli wydrukowanych na grubym papierze 160mm i zalaminowanych - cena 18 zł + koszt przesyłki

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images//galeria/pdf/colour_puzzles2.pdf


COLOUR PUZZLES 2 / KOLOROWE PUZZLE Z KÓŁKIEM 2.5.

I znowu puzzle;-) Pomysł na takie puzzle zaczerpnęłam gdzieś w internecie i zrealizowałam ku uciesze moich małych uczniów. Zestaw 11 kart o wymiarach ok. 13cm x 10cm. Każda karta podzielona na 5 części; część środkowa to nazwa koloru a części brzeżne przedstawiają ilustracje w danym kolorze do dopasowania. Mam nadzieję, że to zadanie również przypadnie Wam do gustu.

Istnieje możliwość przygotowania zestawu: 55 szt. puzzli wydrukowanych na grubym papierze 160mm i zalaminowanych - cena 22 zł + koszt przesyłki

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images//galeria/pdf/circle_puzzles2.pdf


CLOTHESPIN COLOURS / KLAMERKOWE WYBIERAŃCE 2.6.

 

Zabawy z klamerkami na pewno często będą gościć na mojej stronie i oto jedna z nich. Zestaw 11 kart o wymiarach ok. 13cm x 10 cm. Na każdej przedstawiony inny kolor któremu towarzyszą cztery słowa, będące nazwami kolorów. Klamerką zaznaczamy właściwe słowo. Przy pomocy tych zadań nie tylko ćwiczymy motorykę małą ale również aktywizujemy dzieci do podjęcia prób czytania.

Istnieje możliwość przygotowania zestawu (wydruk na grubym papierze 160mm i zalaminowanie) - cena 10 zł + koszt przesyłki

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images//galeria/pdf/clothespin_colours2.pdf


CLOTHESPIN ACTIVITY / KLAMERKOWE WYBIERAŃCE 2.7.

I kolejne ćwiczenie z użyciem klamerek, które może posłużyć nie tylko do nauki angielskiego, ale również do nauki kolorów w ogóle. Zestaw 32 kart wykonanych głównie z ilustracji dostępnych w programie Canva o wymiarach 13,5cm x 10 cm. Na każdej karcie za pomocą ilustracji zilustrowane zostały min. 3 a max. 4 kolory. Zadaniem dziecka jest, przy użyciu klamerek, oznaczyć z listy kolorów po prawej stronie, te które zostały użyte w obrazku.Dla dzieci młodszych, nie czytających, użyta czcionka w nazwach kolorów koresponduje kolorem do ich barwy. Zestaw dla dzieci starszych - czytających, zawiera czcionkę w kolorze czarnym. Karty można wydrukować jako plik jpg klikając w wybraną planszę poniżej.

Zestaw - czcionka czarna.

Istnieje możliwość przygotowania zestawu (wydruk na grubym papierze 160mm i zalaminowanie) - cena 26 zł + koszt przesyłki

Zestaw - czcionka kolorowa.

Istnieje możliwość przygotowania zestawu (wydruk na grubym papierze 160mm i zalaminowanie) - cena 26 zł + koszt przesyłki


COLOUR CLASSROOM POSTERS / KOLOROWE PLAKATY DO CLASSROOM'U 2.8.

Szukacie ciekawych pomysłów do ozdobienia klasy? I chcecie by każdego tygodnia dekoracja sali się zmieniała? Jak przy każdym dziale tematycznym tutaj możecie pobrać 11 plakatów o rozmiarze A4, przedstawiających kolory, które mogą również służyć jako DUŻE flashcards. Zalaminowane starczą na wiele lat jako fantastyczny element wizualny.

Istnieje możliwość przygotowania zestawu (wydruk na grubym papierze 160mm i zalaminowanie), cena za 1 plakat - 1,80 zł, cena całego zestawu 19,80 zł + koszt przesyłki.

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images//galeria/pdf/colour_posters2.pdf


B&W CLASSROOM POSTERS / B&W PLAKATY DO CLASSROOM'U 2.9.

Wiem, że kolorowe balonowo-misiowe plakaty to porzeracze tuszu, więc jeżeli szukacie czegoś bardziej ekonomicznego, może spodoba Wam się pomysł plakatów z balonikami do pokolorowania. Możecie w to zaangażować dzieci, a później zalaminować i gotowe. Na pewno uczniowie z dumą będą spoglądać w miejsce, gdzie będą wisiały ich dzieła. Rozmiar plakatów A4. Ilość: 11 szt.

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images/galeria/pdf/colours/bwposters.pdf

 


MAGIC LETTERS / MAGICZNE LITERY 2.10.

Magiczne ... a w zasadzie magnetyczne litery, których użyłyśmy do wykonania tego ćwiczenia. Za takimi literkami, jeżeli jeszcze ich nie posiadacie, warto się rozejrzeć. Nie są drogie a będziemy je używać w naszych ćwiczeniach dość często Zadanie to jest dla dzieci, które już rozpoznają litery i które chcemy zaangażować również w naukę pisania w języku angielskim. Cały zestaw składa się z 11 stosunkowo dużych kart o wymiarach 17,5cm x 13,5cm.

Istnieje możliwość przygotowania zestawu (wydruk na grubym papierze 160mm i zalaminowanie), cena 15 zł + koszt przesyłki

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images//galeria/pdf/magic_letters2.pdf

MATCHING / DOPASOWYWANIE 2.11.

Czy Wasze dziecko ma jakieś ulubione przedmioty, których użycie zachęciło by je bardziej do pracy? Mój syn ma bzika na punkcie samochodów i wprowadzenie przeze mnie jakiegokolwiek zadania związanego z autami zwiększa jego koncentrację kilkakrotnie. Z ulubionych przedmiotów moich uczniów powstały z czasem zestawy służące dopasowywaniu - przedmiotu w danym kolorze z nazwą owego koloru. Dany zestaw obrazkowy zawiera zarówno czcionkę w kolorze odpowiadającym danej barwie, dla dzieci młodszych, jak i czcionke w kolorze czarnym, przy której aktywizujemy już dzieci do czytania. Obrazki w zestawach o wymiarach 10cmm x 5cmm, i nazwy kolorów 10cm x 2cm (poziome) oraz obrazki 5cm x 10cm i nazwy kolorów 5cm x 2 cm (pionowe). Przejrzyjcie moją galerię zestawów wykonanych głównie z ilustracji dostępnych w programie Canva a może znajdziecie i coś dla siebie.

Istnieje możliwość przygotowania zestawów (wydruk na grubym papierze 160mm i zalaminowanie). Jeden zestaw rozumiany jako seria obrazków z nazwami kolorów w jednym formacie czcionki (kolor lub czarna) - cena 12 zł + koszt przesyłki

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images//galeria/pdf/statki2.pdf

http://eduhelper.pl/images//galeria/pdf/samochody2.pdf

http://eduhelper.pl/images//galeria/pdf/lody2.pdf

http://eduhelper.pl/images//galeria/pdf/kwiaty2.pdf

http://eduhelper.pl/images//galeria/pdf/kokardy2.pdf

http://eduhelper.pl/images//galeria/pdf/baloniki2.pdf

http://eduhelper.pl/images//galeria/pdf/krliczki2.pdf

COLOURS COMPLETING / KOLOROWE UZUPEŁNIANIE 2.12.

To coś dla wszystkich tych, którzy uwielbiają prace manualne, jak wycinanie i wklejanie. Możecie tu pobrać 6 kart o formacie A4, każda podzielona na dwa obszary z których każdy oznaczony inną nazwą koloru. W dany obszar należy wkleić wszystkie obrazki w danym kolorze z plansz towarzyszących. 

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images///galeria/pdf/colours_completing2.pdf