W tej części strony znajdziecie kilka dodatkowych pomysłów i materiałów, z których możecie korzystać z dziećmi w domu, bądź wykorzystywać na lekcjach angielskiego w szkole jeżeli jesteście nauczycielami tak jak ja. Zakres słownictwa i elementy wizualne są w większości kompatybilne ze słownictwem z poszczególnych lekcji. 

FLASH CARDS / FISZKI OBRAZKOWE 1.1.

Fiszki obrazkowe, które znajdziecie dołączone do kart pracy w zakładce LEKCJE z pewnością zyskają na funkcjonalności i trwałości, gdy zostaną wydrukowane na grubym papierze 160mm i zalaminowane.

Istnieje możliwość przygotowania takiego zestawu - cena 8 zł + koszt przesyłki.

PUZZLES / PUZZLE OBRAZKOWE 1.2.

A może tak zabawa w układanie puzzli:-) W tym celu powstał zestaw 12 kolorowych kart obrazkowych o wymiarach około 13cm x 10cm. Każda z tych kart została podzielona na 3 równe części. Po rozcięciu kart według linii pomocniczych otrzymacie 36 sztuk puzzli obrazkowych i słownych o wymiarach około 4,5cm x 10cm każdy. Gwarantowana super zabawa i możliwość utrwalenia słownictwa. Dla nauczycieli wzbogaciłam zestaw o dodatkowe słowa, których często uczymy mówiąc o przyborach szkolnych: crayon, schoolbag, paintbrush, clock.

Istnieje możliwość przygotowania zestawu (wydruk na grubym papierze 160mm + zalaminowanie) - 18 zł + koszt wysyłki.

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images/galeria/pdf/puzzles1.pdf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


CLOTHESPIN ACTIVITY / KLAMERKOWE WYBIERAŃCE 1.3.

Zabawy z klamerkami nie tylko rozwijają motorykę małą ale również, w formie lubianej przez dzieci zabawy, pomagają utrwalić znajomość pisowni słów. W tym celu powstał zestaw 12 kart obrazkowych. Każdej ilustracji towarzyszy 5 słów. Klamerką oznaczamy słowo zilustrowane na obrazku. 

Istnieje możliwość przygotowania zestawu (wydruk na grubym papierze 160mm + zalaminowanie) - 12 zł + koszt wysyłki.

 

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images/galeria/pdf/guess_the_word.pdf


WHAT'S THIS? / CO TO JEST? Plansza do uzupełnienia 1.4.

Szukając pomysłu na dodatkowe ćwiczenie do utrwalenia zdań wskazujących/odpowiedzi na pytanie What's this?, stworzyłam planszę zawierającą rusunki przedstawiające poznane słownictwo oraz luki w które należy wkleić odpowiednie zdanie wskazujące. Zdania te należy oczywiście wcześniej wyciąć z karty towarzyszącej. Spróbujcie się i z tym zmierzyć :-)

Pobierz: 

http://eduhelper.pl/images/galeria/pdf/what_is_this1.pdf


MEMORY GAME CARDS / Memorki 1.5.

Zestaw małych kart ok. 7cm x 5cm. Plansza wydrukowana w dwóch egzemplarzach może posłużyć do memory game. Obrazki układamy ilustracjami do dołu w przypadkowym rozkładzie, odsłaniamy jedną i próbujemy odnaleźć, poprzez odsłonienie którejś wybranej losowo karty, drugą taką samą. Przy niepowodzeniu tę pierwszą odwracamy ponownie ilustracją do dołu i próbujemy z kolejną, i następną, do skutku, aż połączymy w pary wszystkie obrazki. Pamiętajcie żeby przy odsłanianiu mówić głośno angielskie słówko oznaczające dany przedmiot. Pozwoli to utrwalić słownictwo i spędzić fajnie czas, nawet w większej grupie uczniów. Karty te mogą również posłużyć jako małe flashcards bez słów

Istnieje możliwość przygotowania zestawu - 2x 12 sztuk (wydruk na grubym papierze 160mm i zalaminowanie), cena 15 zł + koszt przesyłki.

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images/galeria/pdf/13.pdf


SELF-MADE TOPIC DICTIONARY / SŁOWNIK TEMATYCZNY 1.6.

A może tak utworzyć własny słownik obrazkowy języka angielskiego, gdzie słówka ułożone są tematycznie i można je swobodnie przeglądać i powtarzać przed każdym uzupełnieniem. My taki słownik sobie zrobiliśmy i moje dzieci bardzo często po niego sięgają, również po to by policzyć słowa, które już znają:-) Karty do słownika będą się pojawiały przy każdej lekcji. Wystarczy segregator i koszulki do włożenia kart. Karty słownika mają rozmiar A4 i żeby nie było to takie proste, że wystarczy je do niego włożyć, najpierw trzeba je uzupełnić wklejając obrazek we właściwe miejsce zgodnie z jego opisem. Fajna praca, efekt ostateczny jeszcze fajniejszy i mnóstwo zastosowań. 

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images/galeria/pdf/dictionary1.pdf


CLASSROOM POSTERS / PLAKATY DO KLASY 1.7.

Zestaw 13 plakatów z przyborami szkolnymi o rozmiarze A4, które w super sposób ozdobią klasę szkolną lub posłużą jako DUŻE flashcards. Zalaminowane wyglądają znakomicie i starczą na lata.

Istnieje możliwość przygotowania zestawu (wydruk na grubym papierze 160mm i zalaminowanie), cena za 1 plakat - 1,80 zł, cena całego zestawu 23,40 zł + koszt przesyłki.

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images/galeria/pdf/posters1.pdf


SZABLONY DO WYCIĘCIA 1.8.

A może potrzebujecie szablonów do wycięcia i realizacji ciekawych pomysłów związanych z tematem? My zrobiliśmy proste, oczywiście nieco ozdobione, piórniki z kolorowego papieru technicznego, do których wkładałam różne elementy, natomiast dzieci wyciągając poszczególne przedmioty nazywały je. Bardzo fajna zabawa :-) 

Istnieje możliwość przygotowania zestawu - 11 elementów (wydrukowane na grubym papierze 160mm, dokładnie wycięte i zalaminowane), cena 14 zł + koszt przesyłki.

Pobierz:

http://eduhelper.pl/images/galeria/pdf/cut_out1.pdf