Lesson 4. Numbers

Poznajemy słówka będące cyframi od 0-9 i liczbę 10 i tym samym uczymy się liczyć do 10. Bazą do poznawania liczb i liczenia są słowa oznaczające zabawki z lekcji trzeciej. Choć w rzeczywistości to za mało żeby zliczyć wszystkie lalki czy samochody w pokojach naszych dzieci, na początek przygody z liczbami na pewno nam wystarczy. A więc liczymy, liczymy, liczymy, liczymy... Dodatkowo uczymy się podawać swój wiek a więc odpowiadamy na pytanie Ile masz lat? / How old are you? Zachęcam do obejrzenia nagrania, gdzie nauczycie sie wymowy wszystkich słów oraz do pobrania załączonych kart pracy.Karty pracy:
Activity worksheet no 1 : Count and match / Policz i połącz
Activity worksheet no 2 : Count he school items and write the number / Policz przybory szkolne i wpisz właściwą liczbę
Activity worksheet no 3 : Count and circle the correct number / Policz i obrysuj w kółko właściwą liczbę , Count and match the correct number / Policz i połącz z właściwą liczbą
Activity worksheet no 4: Fingerprints / Odciski palców – najlepiej do tego zadania sprawdzą się farby, maczany w nich palec i odciskany odcisk we wskazanych polach. No i liczymy oczywiście.
Activity worksheet no 5: Make a kite / Zrób latawiec – połącz ze sobą kokardki w ogonek latawca w taki sposób by kokardki ustawiły się w kolejności od 1 do 10.
Activity worksheet no 6: How old are you? / Ile masz lat?

MATERIAŁY DO POBRANIA I WYDRUKOWANIA
LEKCJA 4-1 LEKCJA 4-5
LEKCJA 4-2 LEKCJA 4-6
LEKCJA 4-3 LEKCJA 4-7
LEKCJA 4-4 LEKCJA 4-8